Gündem

Aksaray’da Coronavirüs alarmı

Aksaray’da Tuz Gölü civarında bulunan bir doğalgaz depolama tesisinde uzun zamandır işçi olarak çalışan Çin uyruklu 2 kişide kusma, bulantı ve baş dönmesi rahatsızlığı görüldü. Depolama tesisinde çalışan 2 kişi ile beraber 5 gün önce Çin’den ülkemize gelen 7 kişinin daha geldiğinin ortaya çıkması üzerine durum Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletildi.

İhbar üzerine Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Çin’den gelen 7 kişi ile beraber rahatsızlanan 2 işçi ve bu işçilerin doğalgaz dolum tesisine ulaşımını sağlayan tur şirketinin 3 çalışanı tedbir amacıyla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Hastaneye kaldırılan 12 kişi tedbir amaçlı olarak acil serviste müşahede altına alınırken tüm hastane personeline hijyen maskesi dağıtılırken Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de Coronavirüs tehditi olup olmadığının tespiti için gerekli incelemeler ve tahliller yapıldığını açıkladı.

9’u Çinli işçi 3’ü Türk olmak üzere 12 kişinin Coronavirüs şüphesiyle acil serviste müşahede edilmesi hakkında Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Açıklamada gerekli tetkiklerin yapılması için alındığı belirtilirken “Sultanhanı ilçemizde bulunun doğalgaz dolum tesislerinde geçtiğimiz hafta içerisinde Çin’e seyahat edip geri dönmüş kişilerin yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle dünyanın gündeminde olan Coronavirüs vakası olup olmadıklarının öğrenilmesi için gerekli tetkikler yapılması için bu kişileri ve bu kişilerin ulaşımını sağlayan tur şirketinin elemanlarını 112 Acil Hizmetler personeli tarafından korunaklı ve izole bir şekilde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakli sağlanmıştır. Bu kişiler şu an için tedbir amaçlı gözetim altında tutulmaktadır” denildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close