Gündem

Tatil fotoğraflarını paylaşan İmamoğlu’na büyük tepki

24 Ocak’ta Elazığ Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin hemen ardından bölgedeki vatandaşların yanına giderek geçmiş olsun dileklerinde bulunduktan bir sonraki gün ailesi ile beraber Erzurum’a giden İBB  Başkanı Ekrem İmamoğlu Palandöken’de yaptığı tatilin fotoğraflarını Twitter hesabından “Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum’u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı” notunu düşerek paylaştı.

26 Eylül 2019 tarihinde merkezi Silivri olan 5.8 şiddetindeki deprem sonrası Sultangazi’de evleri büyük hasar gören bazı vatandaşlar Ekrem İmamoğlu’nun bu paylaşımına tepki gösterdi.  Yaşadığımız deprem sonrası evlerimiz büyük hasar gördü. Bizi bir ay bir otelde kaldıktan sonra otelden adeta dışarı attılar ve mecburen hasarlı evlerimize geri dönmek zorunda kaldık. Büyük bir korku ile bu evlerimizde yaşarken biz kan ağlıyoruz. Biz ve çocuklarımız kayak yapmıyoruz tek derdimiz bize yardım edilmesi yol gösterilmesi. Malatya ve Elazığ kan ağlarken İmamoğlu’nun kayak yapmasının ne gereği var. 5 aydır mağduruz son üç gündür deprem korkusu yüzünden uyuyamıyoruz ama İmamoğlu ailesi ile kayak keyfi yapacağına bizim derdimize bir çare bulsun” dedi.

Aynı binada oturan başka bir vatandaş ise “ Biz burada bu halde iken o orada ailesi ile nasıl tatil yapabiliyor. Biz geceleri korkudan uyuyamıyoruz. Biraz önce Manisa’da deprem oldu ve biz korkumuzdan şimdi yine evimize giremiyoruz. Hala bize bilgi verilecek diye bilgi bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close