Gündem

Suç makinesi cezaevi firarisi kadın Muş’ta yakalandı

Tutuklu bulunduğu Sakarya Hendek Açık Cezaevinden 4 Şubat tarihinde firar eden E.U. adındaki cezaevi firarisi kadın güvenlik güçlerine yakalanmamak için günlerce devamlı olarak saçını sürekli olarak boyatıp, peruk takarak kılıktan kılığa girerek saklandı. Muş İl Jandarma Ekipleri tarafından aylarca titizlikle yürütülen çalışma sonrasında dün merkeze bağlı Yeşilce Mahallesi’ndeki evinde kendi yaptırdığı gizli bölmede saklanırken Jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Muş Jandarma İl Komutanlığı’nda ifadesi alınan cezaevi firarisi  E.U.’ nun parmak izinden kimliğinin tespit edilmesi üzerine işlemleri yapılarak adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen E.U. hakkında 17 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve 11 bin lira para cezası bulunduğu belirlenirken bugüne kadar hakkında 19 ayrı suç dosyası olduğu bu suç dosyalarından uyuşturucu ve uyarıcı madde imalatı ve satışı, hükümlü ve tutuklunun kaçmasına yardım gibi suçlar olduğu öğrenilirken E.U çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Muş E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Cezaevine gönderilen E.U.’nun bir çocuk annesi olduğu, Jandarma ekipleri tarafından uzun zamandır yakalanması için çalışmalar yürüttüğü E.U. mahkeme çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada “ Buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. İşlediğim suçların tamamı çocukluk yıllarında işlediğim suçlar. Ben bir anneyim ne olur bizlere af çıkartılsın “ dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close