Gündem

Sahte savcılardan 3 kiloluk altın vurgunu

Bursa’nın merkez Nilüfer İlçesi’nde yaşanan olayda kendilerini savcı olarak tanıtan dolandırıcılar L.G.K. isimli kadını aradılar.

L.G.K. isimli kadına dolandırıcılar kullandığı telefon numarasından terör örgütü FETÖ ile irtibatlı numaralarla görüşmeler yapıldığını ve adına sahte kimlik çıkartılarak çeşitli banklardan kredi kartı çıkarıldıklarını ve bu kredi kartları ile altın satın alındığını, evinde bulunan kendisine ait para ve ziynet eşyalarını bir poşete koyarak söyledikleri adrese bırakmalarını söylediler.

Dolandırıcılar L.G.K. ‘yı görüntülü arayarak altınları gören dolandırıcılar L.G.K.’nın eşini aramasını engellemek için devamlı olarak telefon numarasından kendisini arayarak engellemeyi başardılar.

L.G.K. adındaki kadın dolandırıcılara inanarak evde bulunan 50 bin Euro, 60 bin Dolar ve piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 400 bin lira olan 3 kilo 600 gram külçe ve Cumhuriyet altını şüphelilerin kendisine söylediği yere poşet içinde bıraktı.

L.G.K. kısa bir süre sonra kendisinin dolandırıldığını anlayarak Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne başvurdu. L.G.K.’nın ihbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri çevrede bulunan 150 civarında güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek kendisini savcı olarak tanıtarak altın ve para dolusu poşeti T.G. adındaki bir şahsın aldığını ve T.G. adlı şüphelinin Bursa’dan ayrılarak önce Gebze’ye oradan da bir otobüsle Şanlıurfa’ya gittiğini belirledi.

T.G. adlı kişinin eldenci olarak atbir edilen dolandırılan kişinin parasını alarak Şanlıurfa’da dolandırıcılığı yöneten İ.H.G ve M.Ç adlı kişilere teslim ettiğini tespit ederek Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak şüphelileri kıskıvrak yakaladı.

Operasyon sonucu altınlara el koyan polisler şüphelileri Bursa’ya getirdiler. Burada ifadeleri alınan şüpheliler çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close