Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı’na 5 kuruşluk dava

Türkiye Büyük Millet Meclisinde partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündemi değerlendirirken yaptığı açıklamalar siyaset kulislerinde uzun süre konuşulacağa benziyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde yine her zaman olduğu gibi direkt olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı.
Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında kürsüden Erdoğan’a yönelik ağır ifadeler kullanırken partililer Kılıçdaroğlu’nun sözlerini ayakta uzun süre alkışladılar.

BİZ ADAMINA GÖRE DAVA AÇARIZ DİYEREK 5 KURUŞLUK DAVA AÇTI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kürsüde “ Cumhurbaşkanı Erdoğan yine benim hakkımda 500 bin liralık tazminat davası açmış. Bunu duyunca çok korktum. Davanın açılmasının ardından benim avukatım yanıma geldi ve bana ‘Bizde bir dava açalım mı?’ diye sorunca kendisine tabi ki dava açalım dedim. Bana “Ne kadarlık bir dava açalım?’ diye sorunca bende avukatıma adamına göre 5 paralık dava açılmasını isteyince avukatım bana ‘5 para yok’ deyince bende avukatıma “O kadar etmez ama o zaman 5 kuruşluk dava açalım” şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki gerilim geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu’nun CHP grubunda yaptığı konuşma sonrasında daha da arttı. Grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı FETÖ’nün siyasi ayağı ile göstermiş bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları da Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık tazminat davası açmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close