Gündem

Üç harfliler mi yaktı seni?

15 Eylül 2019 tarihinde Küçükçekmece’de meydana gelen olayda iddialara göre Ersin Ülker birlikte nikahsız olarak yaşadığı Kübra Tayfur’un evine bıçakla girerek, birlikte yaşadığı Kübra Tayfur’a çaydanlık içinde yağ kaynattığı ve kaynayan kızgın yağı yüzüne döktüğü iddiası ile gözaltına alınarak tutuklanırken hakkında da “Canavarca hisle öldürmeye teşebbüs” ve “Konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçlarından 14 yıldan 23 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya her iki taraf ve Kübra Tayfur’un avukatı ile beraber Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın avukatı katılırken sanık Ersin Ülker’in avukatı duruşmaya gelmediği için sanığın savunması alınmadı.

Mahkeme başkanı tarafından verilen Kübra Tayfur” Ersin ile evli değiliz ama beraberliğimizden 2 çocuğumuz var. Ersin yattığı Edirne Açık Cezaevinden izinli olarak geldi. 1 hafta beraber olduktan sonra eski eşinden olan çocuğunu görmeye gittiğinde orada eşinin kardeşi dövmüş. Eve döndüğünde dudağı patlamış görünce onunla aramızda tartışma oldu. Bu esnada beni itince çaydanlıktaki yağ yüzüme döküldü. Bana herhangi bir saldırıda bulunmadı. Ben Ersin’e kızgın olduğum için polise yalan ifade verdim” dedi.

Mahkemede Kübra Tayfur’un savcılıkta verdiği ifadelerini reddedince Mahkeme Başkanı “Vücudunun dörtte birinde 2. Ve 3. Derece yanık var. Sen kendini mi yaktın? Yoksa seni üç harfliler mi yaktı? Çaydanlıkta kızgın yağın ne işi var? diye sorduğunda Kübra Tayfur o çaydanlığı kullanmadığını içine yağ koyduğunu, eşinin sabah kendisine kahvaltı hazırlayacağını o yüzden de içinde yağ olduğunu bilmiyordu. Sabah kendisine argo konuşunca beni ağzını topla diyerek itince ben ocağın üstüne doğru düştüm, o an ocakta kaynamakta olan çaydanlık benim üzerime düştüğü gibi eşimin de üzerine düşüp onu da yaktı. Kendisinden şikayetçi değilim” dedi.

Duruşmaya müdahil olarak katılan Aile ve Sosyal Politikalar Avukatı ise şikayetçi olduklarını belirterek Adli Tıp Kurumundan alınan raporların dikkate alınmasını talep etti. Mahkeme Başkanı da sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken bu kararı duyan Kübra Tayfur gözyaşlarını tutamadı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close