Dünya

Fransa’da Koronavirüs yüzünden okullar tatil edildi

Tüm dünyayı adeta pençesine alan koronaviürüs yüzünden Fransa‘da bir çok insan hayatını kaybederken vaka sayısı giderek artıyor.

Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ülke genelinde koronavirüs yüzünden ölenlerin sayısının 61 olduğu ve ülke genelinde koronavirüs vaka sayısının 2 bin 876’ya yükseldiği belirtildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron yaptığı açıklamada “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Fransa’nın karşı karşıya kaldığı en büyük sağlık krizidir” açıklamasında bulunurken salgından daha çok yaşlı ve kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin etkilendiğini söylerken koronavirüs ile mücadele için hastanelerdeki kapasiteleri artırdıklarını söyledi.

Açıklamasının devamında Macron “Fransa halkında kronik rahatsızlıkları olanların ve 70 yaş üstü vatandaşların mümkün olduğunca evlerinden çıkmamasını isterken ülke genelinde Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerin ilk turunun iptal edilmeyeceğini duyurdu.

Ülkemizde tüm okulların tatil edilmesinin ardından Fransa’da ülke genelinde bulunan tüm okulların Pazartesi gününden itibaren ikinci bir emre kapatılacağı açıklanırken isteyen şirketlerin evden çalışmalarına izin verileceğini de belirtti. Ayrıca acil olmayan tüm ameliyatlarında erteleneceğini açıklayan Macron koronavirüs yüzünden etkilenen şirketlere ekonomik yardımlar yapılacağını ve vergilerin ödemelerinin erteleneceği de sözlerine ekledi.

Koronavirüs için atılacak adımları konuşmak için G7 zirvesinde konuşmak için ABD Başkanı Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini ifade eden Macron Avrupa ülkeleri liderleriyle de ortak kararlar alınması gerektiğini dile getirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close