Gündem

Teyze kızlarını yüksek kar vaadiyle dolandırdı

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde meydana gelen olayda Atike Can ve Zeynep Öner kendilerini hurdacılık yapan A.T. adındaki şahıs yüksek kar vaadi ile dolandırdıklarını ileri sürerek şikayetçi oldular.

Konu hakkında basına açıklamalarda bulunan Zeynep Özer  “Ablam daha önce birkaç kez A.T. ile hurda ticareti yapmışları ve iyi para kazanmışlardı. Bende onlarla birlikte kazanmak için onlara önce 80 bin lira verdim ve kısa bir süre sonra bana 15 bin lira kar payımla birlikte 95 bin lira geri ödendi. A.T daha sonra evime geldi ve bana bakır işinde daha büyük bir kar olduğunu söyleyince daha önce bana para kazandırdığı için inanarak kendime ait evlerimi, arsalarımı sattım üstüne de kredi aldım ve toplam 2 milyon 800 bin lira verdim. Parayı verdikten kısa bir süre sonra bana küçük kar payları vermeye başladı ama sonra bir daha ödeme yapmadı. Bana gelerek bakır fiyatlarının düştüğünü ve zarar ettiğini biraz daha beklememiz gerektiğini daha sonra kar payı ile parayı fazlası ile geri ödeyeceğini söylemesine rağmen bir daha para ödemedi”

En son kendilerinin dolandırıldığına dair kuzeninin ses kayıtlarının kendilerine ulaştığını, dinledikleri ses kayıtlarında kuzenlerinin kendisini nasıl dolandırdığını bir arkadaşına anlattığı kayıtları dinlediklerini, en çok üzüldükleri nokta ise bu paraları nasıl yiyeceğini alaylı bir şekilde anlatması olduğunu söylemesi üzerine soluğu savcılıkta aldıklarını, kendilerinin canının yandığını, başkalarının da canının yanmaması için şikayetçi olduklarını ifade ettiler.

T.A. hakkında Cumhuriyet savcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonunda ‘nitelikli dolandırıcılık’ ile ‘suç örgütü kurma ve yönetme’ suçlarından Antalya 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldığı ve T.A.’nın tutuksuz olarak yargılanacağı bilgisine ulaşıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close