Dünya

İtalya kahraman doktorlarına ağlıyor

Çin’in Wuhan kentinde ilk kez ortaya çıkan ve daha sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs neredeyse İtalya’yı Avrupa’da kendisine merkez etti ve ölümcül vakalar gün geçtikçe artma devam ederken Avrupa’da en çok koronavirüs vakası görünen ve can alan yer olmaya devam ediyor.

Resmi olarak yapılan son açıklamayla birlikte İtalya’da koronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı 10 bini geçtiği belirtildi.

İtalya’da koronavirüs salgının ilk başladığı günlerden itibaren günlük veriler İtalya’nın başkenti Roma’da Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde, Genel Müdür Angelo Borrelli tarafından paylaşıldı.

İtalya Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borelli son yaptığı açıklama ile ülke genelinde mevcut vaka sayınının 70 bin 65’e ulaştığını, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde korona bulaşanların toplamının ise 92 bin 472’ye çıktığını duyurdu.

Borelli açıklamasının devamında ülke genelinde son 24 saat içerisinde 889 kişinin koronavirüs yüzünden hayatını kaybetmesi sonucu ülke genelinde bu virüsten hayatını kaybeden vatandaşlarının sayısının 10 bin 23 olduğunu, bugün de koronavirüs yüzünden dünya genelinde en yüksek ikinci ölümünde 969 olarak dün gerçekleştiğini açıkladı.

İtalya’da koronavirüsün ortaya çıkmasından sonra tüm dünyada olduğu gibi en ön safta sağlık çalışanlarının olduğu ve bugüne kadar 51 doktorun hayatını kaybettiği açıklandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close