Dünya

Avrupa’da koronavirüsten ölenlerin sayısı hızla artmaya devam ediyor

Çin’de ortaya çıkan covid-19 virüsü sonrasında dünya genelinde 3 milyon kişiye bulaşan ve yaklaşık 230 bin kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgını Avrupa’da bilançosunu arttırmaya devam ediyor.

Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde 200 bin üzerinde vaka olduğu, bu vakalar sonucunda 24 bin 760 kişinin hayatını kaybettiği ve 3 bin 927 kişinin durumunun ağır olduğu ifade edilirken bugüne kadar 50 bin 562 kişinin koronavirüsü yenerek taburcu olduğunu duyurdu. Avrupa genelinde en çok ölümün yaşandığı 5. Ülke konumundaki Fransa’da en son dün 166 kişi koronavirüsten hayatını kaybederken yeni vaka sayısında düşüş yaşanmaya başladı.

İtalya’da Sağlık Bakanlığı son yaptığı açıklama ile son 24 saatte 474 kişinin hayatını kaybetmesiyle birlikte bugüne kadar koronavirüs salgını yüzünden ölenlerin toplam sayısının 28 bin 710 olduğu açıklandı. Ülke genelinde toplam vaka satısı 209 bin 328 olurken 1539 kişinin sağlık durumlarının kritik olduğu ifade edildi. 21 Nisan tarihinden sonra en yüksek ölümün gerçekleştiği 2 Mayıs tarihi ülke genelinde kara bir gün olarak adlandırıldı.

İngiltere’de son 24 saat içinde 621 kişi koronavirüs yüzünden hayatını kaybederken ülke genelinde toplam koronavirüs yüzünden ölen kişi sayısı 28 bin 131 olarak açıklanırken toplam vaka sayısı 182 bin 260 olduğu ve bugüne kadar ülke genelinde yaklaşık 1 milyon 129 bin kişiye covid-19 testi yapıldığı öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close