Dünya

Güney Kıbrıs’ta camiye çirkin saldırı

Güney Kıbrıs’ın Limasol şehrinde bulunan Köprülü camisin girişine kimliği meçhul kişi yada kişiler tarafından atılan molotofkokteylleri erken fark edilerek söndürüldü. Camiye molotof kokteyli saldırı düzenleyen kişiler ayrıca caminin duvarına da İslam karşıtı yazılar yazıldı. Köprülü camisine yapılan salıdır sonrasında Rum polisi olayla ilgili soruşturma başlattı. Konu hakkında açıklama yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, camiye yapılan molotof kokteyli saldırıyı şiddetle kınadığını söyleyerek ayrımcı ve he türlü ırkçı yaklaşımı şiddetle reddettiklerini söyleyen Atalay, “Bu çirkin saldırı asla kabul edilemez. İslam düşmanlığı ile kimse bir yere varamaz” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar’da 3 adet molotof kokteyli ile gerçekleştirilen saldırıya sert tepki göstererek yaptığı yazılı açıklamada “Rum yönetimi ve halkı bilmelidir ki İslamiyet’e yapılan düşmanca saldırılar kimseye fayda sağlamaz” dedi.

Saldırı sonrasında bir açıklamada KKTC Başbakanı Ersin Tatar’dan geldi. “Köprülü camisine yapılan molotof kokteyli saldırısını hükümet olarak sineye çekmemiz mümkün değildir. Tüm dünyada pandemi süreci yaşanırken Kıbrıs Rum kesiminde aklını Müslümanlarla ve İslam dini ile bozanlar ve bu yerlere saldırı düzenlemek için fırsat kollayanların olduğunu öğrendik. Rum yönetimi bu saldırıyı gerçekleştirenleri hemen bulmalı ve gereken cezayı vermelidir. Bu tip olaylara göz yumanlar gün gelir en büyük zararı kendileri görür” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close