Dünya

ABD’de bir Türk’e ait iş yeri yağmalandı

ABD’des siyahi genç George Floy’dun bir  polis memuru tarafından boğularak öldürülmesi üzerine başlayan protestolar artarak devam ederken birçok eyalette de bir çok iş yeri yağmalanmaya devam ediyor. Eylemciler tarafından yağmalanan bir çok işyerinde ciddi hasar meydana geldiği gözlerden kaçmazken New Jersey eyaletinde Türk Amerikan Eczacılar Birliği (TAEB) Başkanı Mehmed Bülend Uğur’a ait bir eczane de eylemciler tarafından yağmalandı. Eczaneyi yağmalayan eylemciler eczanede bulunan müşterilere ait reçeteli ilcaları da çaldılar.

Eczanesi yağmalanan Türk Amerikan Eczacılar Birliği (TAEB) Başkanı Mehmed Bülent Uğur yaptığı açıklamada “Dün akşam saatlerinde 10’ar kişilik eylemciler belli aralıklarla eczanemize girerek içeride bulunan bir çok ilacı çalarken bazı hastalarımıza ait reçeteli ilaçları da çalmışlar. Ayrıca bazı eylemciler kasada bulunan tüm parayı da çaldı. Polisin geldiğini görünce de eczaneden kaçtılar. Olayı gerçekleştiren eylemciler sanırım Trenton’lu değiller. Buraya başka yerlerden gelmişler. Polis eczanemizi yağmalayan 4 kişiyi yakalayarak gözaltına almış” dedi.

Açıklamalarına devam eden Uğur “Olayların başlamasına neden olayı tasvip etmemiz mümkün değil. Ama bu oldu diye de iş yerlerinin yağmalanması da hiç doğru değil. Eczaneyi talan edenlerin bazıları önüne gelen ilacı alırken bazıları bilinçli olarak reçeteli ilaçları çaldılar Ve çaldıkları ilaçların ne işe yaradıklarını çok iyi biliyorlardı” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close