Gündem

Diyarbakır’da polisimizi şehit eden katil zanlıları birbirlerini suçlamaya başladılar

Diyarbakır’da 30 Mayıs Cumartesi günü 5 Nisan Mahallesi’nde devriye görevi yapan polislerin üzerinde silah olduğunu gördükleri kişiye kimlik sormak istediği esnada M.A., Emin Cura ve Ferit Aytekin kaçmaya kalkıştılar. Polislerin dur ihtarına uymayan 3 kişi kaçarken kendilerini kovalayan polislere kaçanlardan birisin tabancası ile ateş açması sonucu polis memuru Atakan Arslan ağır şekilde yaralandı ve kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Polisler tarafından kaçan zanlılar kısa sürede yakalanarak gözaltına alınırken emniyette işlemleri tamamlanan 5 kişi adliyeye sevk edilirken Muhammed Emin Cura ve Ferit Aytekin çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken M.A. ise adlı denetim şartıyla serbest bırakıldı.

Diyarbakır 5.’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan ifadelerinde tutuklu iki sanık polis memurun şehit edilmesi olayında birbirlerini suçladıkları öğrenildi.
Muhammed Emin Cura verdiği ifadesinde “Ferit yalan söylüyor. Bana kendisi kuru sıkı diye bir tabanca verdi. Bir gün önce kavga ettiği için hasımları vardı. Biz kaçarken ateş eden kendisiydi. Sonra da o silahı bana verdi ve silah benim üzerimde iken yakalandım” dedi.

Ferit Aytekin’de verdiği ifadesinde polisler “Dur” deyince ben kaçmadım. Muhammed Emin Cura elindeki tabanca ile polise ateş etti. Ben kesinlikle polis memurunu vurmadım” dediği öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close