Dünya

Ukrayna’da 2 polis memuru bir kadına tecavüz etti

Ukrayna’nın Kiev kentinde meydana gelen skandal olayda, iki polis memuru bir kadına zorla gaz maskesi giydirerek tecavüz ettikleri gerekçesiyle yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Ukrayna polisinin yaptığı yazılı açıklamada Kiev’de meydana gelen olayda bir hastaneye müracaat eden kadın 2 polis tarafından önce işkenceye maruz bırakıldığını ve ardından tecavüze uğradığını söyleyerek hastaneden rapor aldı. Hastanede yapılan incelemeler ve hastane polisi tarafından alınan ifadesi sonrasında 2 polis memurunun işkence ve tecavüz olayıyla bağlantılı oldukları şüphesiyle gözaltına alındıkları bildirildi. Tecavüz ve işkence iddiası ile gözaltına alınan polislerin görevlerine son verilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ukrayna Devlet Soruşturma Bürosu’ndan yapılan açıklamada, “Kiev’de yaşanan bir soygun davasında polis merkezine tanık olarak çağrılan bir kadının 2 polis tarafından işkenceye maruz kaldığını, daha sonra polisler tarafından zorla gaz maskesi giydirilerek kadının başının üzerinden tabancayla ateş ettikleri ve daha sonra 2 polis memuru tarafından tecavüze uğramıştır. Polis merkezindeki yaşanan olay sonrasında 2 polis görevden el çektirilmiş, polis amiri hakkında da soruşturma açılmıştır” denildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada büyük tepkiler yaşanırken geçmiş yıllarda da Ukrayna’da bir erkek polis merkezinde işkence gördüğü polisler tarafından tabanca ile vurularak öldürülmüştü.

En son Ukrayna’nın Nikolayev kentinde 29 yaşındaki bir kadın yine 2 polis tarafından önce işkence görmüş ve ardından bu polislerin tecavüzüne uğramıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close