Gündem

Eskişehir’de 200 kişi karantinaya alındı

Mevsimlik işçi olarak 40 gün önce Şanlıurfa’dan Eskişehir’in 6 bin 500 nüfuslu İnönü ilçesine gelen kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu 200 kişi, Yenice Mahallesi’nde boş araziye çadırlarını kurdu. Şanlıurfa’dan gelerek Eskişehir’de şeker pancarı tarlasında çalışmaya başlaya işçi ailelerinden birinin 4 yaşında olan ve kronik akciğer rahatsız bulunan erkek çocuğunda belirtiler görülmesi üzerine Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Covid-19 testi yapıldı. 4 yaşındaki çocuğa yapılan covid-19 testin pozitif çıkması üzerine İnönü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, çadırda kalan yaklaşık 200 kişi için 14 günlüğüne karantina kararı aldı.

İnönü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, mevsimlik işçi olarak çalışanların kurduğu çadırların bulunduğu alanı demir bariyerlerle kapattı. Eskişehir İl Sağlık ekipleri de mevsimlik işçilerin bulunduğu alanda filyasyon çalışması yaparken erkek çocuğun ailesi ve bu aile ile teması olduğu kişileri tespit ederek tüm işçilere ve ailelerine Covid-19 testi uyguladı. Şanlıurfa’dan mevsimlik işçi olarak gelen işçilerden biri olan Halil Poyraz’ın, 4 yaşındaki erkek çocuğunda koronavirüs tespit edildiğini ifade ederek, ”Mevsimlik işçi olarak Eskişehir’e yaklaşık 200 kişi olarak geldik. Bizle gelen bir arkadaşımızın çocuğu doğuştan kronik akciğer hastalığı vardı. Rahatsızlanınca Eskişehir Şehir Hastanesi’ne götürdüler. Burada 4 yaşındaki çocuğa yapılan test sonucu pozitif çıkınca hepimizi karantinaya alırlarken çocuk ve ailesinden örnekler aldılar. Daha sonra hepimizden örnekler alındı ve testler yapılmaya başlandı. Bakalım çıkan sonuçları bizde büyük bir merakla bekliyoruz” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close