Dünya

Rusya’da koronavirüs vakalarının önüne geçilemiyor

Dünyanın birçok ülkesinde koronavirüs salgınında gerileme yaşanırken Rusya’da koronavirüs salgınına ilişkin tablo gittikçe ağırlaşıyor.

Rusya’nın Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi, bugüne kadar olan tüm verilerle birlikte son 24 saat içindeki verileri paylaşırken son 24 saat içerisinde Rusya’da 8 bin 779 kişide daha koronavirüs vakası tespit edildi.

Koronavirüs salgının başlamasının ardından bugüne kadar ülke genelinde sayısı 502 bin 436’ya ulaştı. Rusya’da son 24 saat içerisinde koronavirüsten 174 kişi hayatını kaybederken ülke genelinde ölüm sayısı 6 bin 532’ye, iyileşen sayısı 8 bin 367 artarak 261 bin 150’ye yükseldi.

Rusya’da başlatılan normalleşme sürecinde özellikle Moskova’da son 24 saatte 1436 koronavirüs vakası tespit edilirken son 24 saatte Moskova’da koronavirüsten 53 kişi hayatını kaybederken Moskova genelinde toplam koronavirüsten hayatlarını kaybedenlerin sayısı 3 bin 138’e ulaştı.

Ülke genelinde son 24 saatte 329 bin test yapılırken koronavirüs salgını başladığından itibaren yapılan test sayısının milyon 800 binden fazla olduğu belirtildi.

Ülkede ilk koronavirüs vakası 31 Ocak tarihinde gerçekleşmiş, halen ülke genelinde 321 bin kişinin gözetim altında tutulduğu kaydedilirken Rusya’da, 19 Mart tarihinde ilk koronavirüs vakasından bir kişi hayatını kaybetmişti.

Son günlerde vaka sayılarının düşmesinin ardından ülke genelinde tedbirler gevşetilirken 30 Mart tarihinde sokağa çıkma yasağı uygulamasına başlanılmış ve 9 Haziran itibariyle de bu yasak kaldırılmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close