Dünya

ABD’de koronavirüs tedavisine fahiş fatura

ABD’nin Seattle kentinde yaşayan 70 yaşındaki Michael Flor geçtiğimiz Mart ayında koronavirüse yakalanarak hastanede tedavi altına alınmıştı. Hastanede iken yoğun bakımda iki kez kalbi duran Michael Flor aynı zamanda Amerika’da koronavirüsü en uzun sürede yenen kişi olarak tarihe geçmiş ayrıca Amerika halkı tarafından Süperman olarak adlandırılmıştı.

Uzun süren tedavisinin ardından taburcu edilen Michael Flor evine gelen hastane tarafından gönderilen faturayı görünce büyük bir şok yaşadı. Seattle’da bulunan Issaquah’taki Swedish Medical Centre adlı hastanede tedavi gören Michael Flor’a hastane tarafından toplam 181 sayfa uzunluğunda 1 milyon 122 bin 501 dolar 4 cent tutarında bir rakam fatura edildi. Yerel basına gelen fatura sonrası bir açıklama yapan Flor “Faturayı elime alınca bir an kalbimin duracağını hissettim ve hayatta kalmaktan dolayı kendimi suçlu hissederek neden ben diye” kendimi sorguladım. Hayatımı kurtarmak için milyon dolar harcanması tabi ki gerekli bir şeydi ama bu kadar yüksek bir para olması beni aşırı tedirgin etti dedi.

70 yaşındaki Michael Flor’un hastane tarafından fatura edilen tedavi masrafının büyük bir bölümünün sağlık sigortası tarafından ödeneceği öğrenilirken ABD hükümeti geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamayla koronavirüs tedavisi için hastanelere ve sigorta şirketlerine 100 milyar dolar bir bütçe ayırdığını duyurmuş ama bu ayrılan bütçenin yeterli olmadığı ve tedavi maliyetinin yaklaşık 500 milyar dolar civarında bir rakama ulaşmasının beklendiği konusunda uyarılarda bulunulmuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close