Gündem

Foça Belediye Başkanı için 7,5 yıl hapis cezası isteniyor

Gürcistan’a kaçan Deniz Camgöz’ün liderliğindeki suç örgütüne İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi. Yapılan operasyon sonunda 38 kişi yakalanarak tutuklanırken İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlanarak 22 müştekinin yer aldığı iddianame İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken davanın ilk duruşması 10 Ağustos günü yapılacağı öğrenildi..

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Foça’da manavlık yapan İsmail K.’nin kimliği tespit edilemeyen bir şahıs tarafından ‘Fatih başkana kimse yanlış yapamaz’ diyerek ateş ederek bacağından vurulduğunu belirterek  “Beni vurduran Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’dür. Bundan sonra başıma gelecek her şeyden Fatih Gürbüz ve çevresi sorumludur” dedi.

İfadesine başvurulan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz verdiği ifadesinde “Bu saldırıyı sanıkların kendi aralarında gerçekleştirdiğini iddia ederek saldırıyı düzenleyen kişiler tarafından kendisine tehdit mesajları atıldığını belirterek sanıklar hakkında şikayetçi oldu.

Yaşanan gelişmeler sonrasında bacağından vurulan İsmail K. kendisini Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün vurdurduğu iddiasıyla savcılığa itiraz ederek, şikayette bulundu. Bunun üzerine İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dosyayla birleştirilen iddianamede Gürbüz hakkında suçlamalar yer aldı.

Daha önceki iddianamede mağdur olan Foça Belediye Başkanı Gürbüz savcılık tarafından hazırlanan ek iddianame sonrası sanık olarak yargılanacak ve hakkında 7,5 yıl hapis cezası istenilecek.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close