Dünya

Bulduğu iki taşla milyoner oldu

Tanzanya’da meydana gelen olayda Saniniu Laizer adlı madenci, kendisine ait madende  dünyanın en değerli madenlerinden biri olarak gösterilen iki tanzanit taşı buldu. Laizer’in bulduğu 2 taşın ülkede şu ana kadar bulunan taşlardan daha büyük olduğu bildirilirken Laizer’in bulduğu taşları Tanzanya Madencilik Bakanlığı’na 3,4. Milyon dolara sattığı öğrenildi.

BBC’ye konuşsan Saniniu Laizer’in 30’dan fazla çocuğu olduğu öğrenilirken parayı aldıktan sonra tüm ailesine büyük bir parti vermeye karar verdiği öğrenildi.

Tanzanit adlı maden Tanzanya’nın sadece kuzeyinde çıkıyor ve bu madenin 20 yıl içinde tamamen tükeneceği düşünülürken taşın fiyatı renginin berraklığı ve özelliğine göre değiştiği öğrenildi.

2 taşı bularak 3.4 milyon dolar kazanan Laizer’in 4 eşi olduğu kazandığı para ile önce bir okul ardından da bir alışveriş merkezi yaptırmayı düşündüğü öğrenildi.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan  Laizer “Önce evimin yakınına bir okul ve daha sonra da bir alışveriş merkezi inşa edeceğim. Mahallemde bir çok aile imkanları olmadığı için çocuklarını okula gönderemiyorlar. Bende maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamadım ama artık işlerimi daha profesyonelce yürütmek ve çocuklarımın da aldıkları eğitimle işlerinde uzman olmasını istiyorum.  Bu para hayat tarzımı değiştirmeyecek. Sahip olduğum 2 bin ineğim var ve onara bakmaya devam edeceğim. Bu kadar paramın olmasından dolayı korkmuyorum. Burada yeteri kadar güvenlik var ve geceleri dahi huzurla yürüyüşe çıkabiliyorum” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close