Gündem

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristler yakalandı

16 Haziran tarihinde Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde yapılan istihbarat çalışmaları sonrasında bombalı saldırılarla ilişkileri olduğu tespit edilen kişilerin yakalanması için iki hücre evine yönelik eş zamanlı bir operasyon gerçekleştirilerek anne, baba, oğulları ve gelinlerinden oluşan.ailenin gelini Nevin Şıh M’nin (35), eşi Cengin ile kayınbiraderleri Muhammed, Şiyar A. ve kayınpederi Osman A, kayınvalidesi Zeynep A. ve eltisi Celile C. 7 kişilik terör örgütü YPG/PKK mensubu Afrin’de tutuklandı.

Yakalan 7 teröristin 11 bombalı eylemde 9 sivili yaraladıkları gerekçesiyle haklarında “Silahlı terör örgütü üyeliği”, “Patlayıcı madde bulundurma”, “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından dava açılacağı ve Afrin’de yargılanacakları öğrenildi.

İki hücre evine yapılan eş zamanlı baskın sonrasında evlerden birisinde bulunan görüntü kayıtlarında teröristlerin düzenledikleri bazı bombalı saldırıların görüntüleri ortaya çıktı.

Yakalanarak gözaltına alınan ailenin gelini Nevin Şıh M. yapılan sorgusunda aile bireyleri ve yapılan eylemler hakkında itiraflarda bulunurken düzenlenen 11 bombalı eylemin “Emin” kod adlı bir teröristin düzenlediğini, eşi ve kayınbiraderinin “Emin” kod adlı teröristle daha önce irtibatta olduğunu söyledi.
Sorgulanan teröristlerden Muhammed A. ise verdiği ifadesinde daha önce YPG/PKK saflarında yer aldığını “Emin” kod adlı teröristin kendisine 500 dolar teklif ederek Afrin ve Azez’de adamlarımızla birlikte bombalı saldırıda çalışma teklifini kabul ettiklerini ve kendilerinden yapılması talep edilen tüm görevleri yaptıklarını itiraf etti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close