Gündem

PKK/PYD’de büyük çözülme

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı operasyonları ve çalışmaları sonucu bölücü terör örgütü PKK çözülüyor…

Arka arkaya Mehmetçik tarafından yapılan operasyonlarla havada-karada teröristlere nefes aldırmazken; teröristlerin çaresiz kalması sonucu kendilerini devletin şefkatli kollarına bırakmaya devam ediyor.

PKK/PYD’nin elebaşlarından olan ve kırmızı kategoride terörden arananlar listesinde yer alan Salih Müslüm’ün yeğeni “Viyan Şervan” kod adlı Dalya Mahmut Müslüm’ün güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre ikna çalışmaları sonrasında Dalya Mahmut Müslüm 15 Temmuz günü Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri tarafından ikna edilerek teslim olması sağlandı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne teslim olan Dalya Mahmut Müslüm burada verdiği ilk ifadesinde bölücü terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’nin sözde sözcüsü Salih Müslüm’ün öz yeğeni olduğunu, uzun zamandır bölücü örgütün  Suriye’de faaliyet gösteren ve kırmızı kategoride aranan “Esma Samur kod adlı terörist Gülten Alataş’ın yakın korumalığını yaptığını söyledi.

Dalya Mahmut Müslüm ayrıca ifadesinde Salih Müslüm’ün babasının da Aynularab’da (Kobani) PYD/YPG içinde faaliyet yürüttüğü itiraf ederken yapılan son operasyonların ardından, Diyarbakır annelerinin yapmış olduğu eylemin de etkisi olduğunu ve bölücü terör örgütünden bir çok teröristin pişmanlık duyarak teslim olmayı düşündüğünü de sözlerine eklediği öğrenild.

Böylece yılbaşından bu yana yürütülen ikna çalışmaları sonucu teslim olan terörist sayısı 110’a ulaştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close