Dünya

Bolivya Futbol Federasyonu Başkanı Covid-19’a yenik düştü

Bolivya basınında çıkan haberlere göre Bolivya Futbol Federasyonu Başkanı Cesar Salinas, 58 yaşında Covid-19 yüzünden  hayatını kaybederken Bolivya Futbol Federasyonun resmi açıklamasında Salinas’ın ölüm nedeni belirtilememesi tepkiyle karşılandı.

Dünyanın en büyük haber ajanslarından biri olan Reuters’ın haberine göre federasyon başkanının daha önce The Strongest isimli Bolivya kulübünde başkanlık yaptığı ve eski kulübünün geçtiğimiz hafta sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Salinas’a acil şifalar dilemişti. Bolivya’da günlük yayın yapan ulusal gazetelerden brii olan El Espectador, Salinas’a 9 Temmuz’da corona virüsü teşhisi konduğunu iddia etmişti.

Cesar Salinas’ın federasyon başkanı olmadan önce başkanı olduğu kulübün başkanlığını eşi Ines Quispe de Salinas’a  devrettiği ve federasyon başkanının eşinin de 16 Temmuz’da Covid-19 teşhisi konulmuş ve test sonucu The Strongest’ın resmi Twitter hesabından paylaşılmıştı.

Güney Amerika Bolivya Futbol Federasyonu Başkanı Salinas’ın ölümü üzerine acı haberle sarsılırken hem federasyon hem CONMEBOL hem de çok sayıda Güney Amerika kulübü başsağlığı mesajları yayınladı.

Salinas, Covid-19’a yakalanmadan önce devam eden ligleri Mart ayında askıya almış daha sonra da liglerin kaldığı yerden devam etmesi için hükümet yetkilileriyle görüşmelerini sürdürmekteydi. Bolivya basınında çıkan haberlere göre  Salinas’ın eşinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken ülkenin en ünlü futbolcularından birisi olan Carlos Emilio, Salinas’a plazma bağışında bulunduğu yazıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close