Dünya

Trump Erdoğan’ı tehdit mi görüyor?

3 Kasım 2020’de ABD’de düzenlenecek başkanlık seçimlerinde Donald Trump verdiği röportajda  Demokrat rakibi Joe Biden’i hedef aldı.

Donald Trump, seçim öncesi gerçekleştirdiği kampanyalar dahilinde ülkenin önde gelen televizyon kanallarından  Fox News kanalına verdiği röportajda, ABD Başkanlığı’nın zeki olmayı gerektirdiğini savundu.

Donald Trump verdiği röportajda rakibi 77 yaşındaki Biden’ın bilişsel teste katılması gerektiğini, ABD başkanlık koltuğunun “dayanaklılık” ve “akıl sağlığı” gerektirdiğini kaydetti.

Son günlerde başkanlığı sorgulanan Trump’ın , başkanlık görevine uygun olduğunu kanıtlamak için söz konusu teste tabi olduğunu belirtti.

Donald Trump verdiği röportajda sözü uluslararası arenaya getirerek rakibi Biden’in seçimleri kazanarak  başkanlık koltuğuna oturduğu takdirde ABD tarihinin en yaşlı başkanı ünvanını alacağını ama Biden’in  uluslararası müzakerelerde yaşından ve mizacından dolayı diğer ülkelerle sert müzakerelere girme konusunda ehil olmadığını ima etti.

Röportajının devamında Trump  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Rusya Devlet Başkanı Putın’i örnek vererek “Bugüne kadar çok iyi işler çıkarttık. Dünyanın en iyi ekonomisine sahibiz. Bunun için ülkemizin başına zeki bir gelmelidir. Eğer başkan seçilecek kişi zeki olmazsa dünyada rakibimiz olan Başkan Şi zehir gibi, Başkan Putin zehir gibi, Erdoğan zehir gibi. Bu başkanların arasında zeki olmayan kimse yok. O yüzden seçilecek başkanın yüzde 100 zeki olması gerekir” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close