Dünya

Avrupa’da ikinci dalga İspanya’dan başladı

Tüm dünyada ikinci dalgası beklene Covid-19 salgına karşı özellikle Avrupa’da bir çok ülke adeta bir seferberlik hazırlığı yaparken İspanya’dan bugün korkutucu haberler geldi. İspanya’nın Katalonya bölgesinde son bir hafta içinde vaka sayılarının korkutucu düzeye gelmesi üzerine bölgede bulunan tüm gece kulüpleri ve kumarhanelerin çalışma saatlerine kısıtlama getirilmişti.

İspanya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada 272 bin 421 olan vaka sayısı 278 bin 782’ye yükseldiği açıklanırken dünyaca ünlü haber ajansı Reuters’ın haberine göre, bu hafta sonu ülke genelinde 6 binden fazla yeni vaka tespit edilirken bu yüksek rakam İspanya Sağlık Bakanlığını harekete geçirdi.

İngiltere, ise ikinci dalga konusunda riske girmeyerek bugün yapılan resmi açıklamayla İspanya’dan gelen tüm yolculara 14 günlük karantina şartı getirilmesi konusunda çalışmalara

İngiltere Ulaştırma Bakanlığını tarafından yapılan yazılı resmi açıklama ile bu kararın yürürlüğe girmesi beklenirken bu kararın alınmasında son bir haftada İspanya’da 6 bin yeni vakanın ortaya çıkmış olmasının etkili olduğu iddia edildi.

Geçtiğimiz hafta İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İspanya’ya seyahat kısıtlaması olmayan 80 ülke arasında göstermiş, ve açıklamada her hafta başı listenin yenileceği açıklanmıştı.

Norveç hükümeti de geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklamada İspanya’da yeni vaka sayılarından duyulan endişeden dolayı buradan gelecek olan kişlere 10 günlük karantina uygulanacağını açıklamıştı. Hatırlanacağı üzere İspanya Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 2 bin 255’ten fazla yeni vaka açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close