Dünya

İlkokul çocuklarından ırkçı saldırı

İngiltere’nin Buckinghamshire kentinde bugün meydana gelen olayda bir yaş günü partisinde bir kurumdan çocukları eğlendirmek için ücreti karşılığında tutulan 3 siyahi kadın ilkokul çocuklarının ırkçı saldırılarına maruz kaldılar. Çocukları eğlendirmek için  çizgi film karakteri kostümleri giyinen genç kadınlar, şovlarını yapmak isterken yaş gününe katılan çocukların sözlü ve fiziki ırkçı saldırılarından kurtulmak için polisi aramak zorunda kaldı.

Buckinghamshire’da yaşayan dört yaşındaki bir çocuğun doğum günü partisi için çocukları eğlendirmek Ebonie Gooding , kız kardeşi Tamara ve kuzenleri Rosie Trumpet ile birlikte ücretleri karşılığı çağrıldı. Çocukları eğlendirmek için gelen 3 siyahi kadın daha sonra çocukların sevdikleri çizgi film karakteri gibi giyinerek çocukları eğlendirmeye başladıkları esnada yaş günü partisine katılan henüz ilkokul çağındaki küçük çocukların ırkçı sözlü saldırılarına maruz kaldı. Önce sözlü olarak hakaretler eden küçük çocuklar, daha sonra kendilerini eğlendirmek için gelen  kadınları tekmelemeye ve yumruklamaya başladı.

Çocukları eğlendirmek için gelen 3 kadın uğradıkları sözlü ırkçı saldırılara rağmen çocukları yatıştırmaya çalışırken olaylara tanın olan çocukların ailelerinin çocuklarına hiçbir müdahalede bulunmadığını ve olayın kontrol altın çıkması üzerine çocukların kendilerini yumruklamaya ve tekmelemeye başladıklarını ifade etti.

Yaşanan olaylar üzerine 3 siyahi kadın doğum günü partisini terk etmek istediklerini aileler belirtmesine rağmen ailelerin  izin vermediğini belirterek can güvenliğinden endişe duyarak  evden ayrılmak için polisi aradıklarını ve yardım istediklerini ifade etti. 3 siyahi kadının şikayeti üzerine polis, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close