Dünya

İngiltere bu skandalla çalkalanıyor

İngiltere son günlerde Coldstream Muhafızlarıı uyuşturucu haberi ile çalkalanırken bu konuda bir çok gazete bu olayı manşetlerine taşırken hala cevap bulmayan bir çok soru var.
İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in yakın korumalarından biri olan askerin , St. James Sarayı’ndaki bir tuvalette uyuşturucu bulunduktan sonra tutuklandı.
Olayı manşetlere taşıyan İngiltere’nin en köklü gazetelerinden biri olan The Sun gazetesinin haberine göre, uyuşturucu skandalının ortaya çıkmasının ardından Wellington Barracks askeri kışlasında konaklayan 19 yaşındaki Jack Prescott adlı muhafızın odası ve otomobili ekipler ve uyuşturucu konusuna eğitimli köpekler tarafından arandı.
ASKERİ KIŞLADA 9 ÇANTA DOLUSU UYUŞTURUCU BULUNDU
Eğitimli köpekler ve polisler tarafından yapılan arama sonucunda dokuz çanta dolusu uyuşturucu madde yakalandı. Yapılan aramalar sonrasında İngiltere Kraliçesini korumakla görevli 19 yaşındaki Jack Prescott, geçtiğimiz salı günü Kraliyet Askeri Polisi tarafından tutuklandı İngiltere Kraliçesini korumakla görevli olan muhafız, soruşturma tamamlanana kadar tören görevlerinden çıkarıldı.
Yaşanan uyuşturucu skandalının ardından açıklama yapan İngiliz ordusu sözcüsü, “Maalesef bir ihbar üzerine gelen bilgiler doğrultusunda Coldstream Muhafızları’ndan bir askerin, Kraliyet Askeri Polisi tarafından şüpheli bir uyuşturucu suçundan tutuklandığını doğrulayabiliriz.” dedi.
Sözcü, şu an için konu hakkında daha fazla açıklama ve yorum yapılmasının yanlış olduğunu zira soruşturmanın devam ettiğini de sözlerine eklerken Coldstream Muhafızları İngiltere’de kraliçeyi korumakla görevli İngiliz ordusunun en eski alayı olarak biliniyor.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close