Dünya

Paris’te Covid-19 için olağanüstü önlemler alınmaya başlandı

Tüm dünyada ikinci dalgası beklenen Covid-19 virüsü bilindiği üzere ilk dalgada Avrupa’da İtalya, İspanya, İngiltere gibi ülkelerin ardından en ağır şekilde vurduğu Fransa’da olağanüstü tedbir tartışmaları devam ediyor.

Fransa’da Mayıs ayından itibaren daha önce alınan tedbirlerin gevşetilmesi kararı sonrası yeniden Avrupa ve Amerika’da artışa geçen vaka sayıları Fransızları da endişelendirdi.

Paris Belediyesi aldığı bir kararla kent genelinde bulunan bazı açık alanlarda da maske kullanımını zorunlu hale getirmek istediğini açıkladı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, hükümetin kanunlar ışığı altında yerel yönetimlere tanıdığı yetkiyi kullanarak şehir genelinde belirlenmiş bazı açık alanlarda da maske kullanımının zorunlu hale getirilmesini istedi.

FRANSA’DA SON DURUM

Dünya genelinde bir çok insan Covid-19 salgını sonrasında hayatını kaybederken Fransa’da 191 bin kişi civarında insan salgından etkilenerek hastanelere müracaat ederken salgın yüzünden 30 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre 3 Ağustos tarihinde 500 yeni vaka tespit edildiğini geçtiğimiz hafta sonu da 2800 vaka tespit edildiğini açıkladı. Fransa’nın ve dünyanın önde gelen gazetelerinden Le Monde ise sonbahar aylarında Fransa’yı ikinci dalganın vurmasının beklendiğini manşetlerine taşıdı.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’nun açıklamalarının ve uygulamalara başlamasının ardından Fransa’da bir çok kentte yeniden önlemlerin arttırılması için yetkililerin hazırlıklar yapmaya başladığı öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close