Gündem

Yaşlı çifti FETÖ yalanıyla 1 milyon lira dolandırıldı

Dolandırıcılar Yalova’nın Altınova ilçesinde ikamet eden İ.G.  ve A.G. adlarındaki iki yaşlı karı-kocayı arayarak adlarının FETÖ soruşturmasına karıştığını söyledi.

Yaşlı çifte telefonda kendilerini komiser olarak tanıtan dolandırıcılar, kendilerinden bir operasyon düzenleyeceklerini ve evde bulunan altın ve nakit paranın kendilerine teslim etmeleri gerektiğini belirtti.

Gelen telefon üzerine paniğe kapılan yaşlı çift ise dolandırıldıklarından habersiz bir şekilde evlerine gelen şüphelilere evlerinde bulunan 1 milyon lira değerindeki ziynet ve parayı teslim ettiler. Kısa bir süre sonra evlerine gelen kişileri arayan yaşlı çift bu kişilere ulaşamayınca dolandırıldıklarını anladı.

Yaşlı çift hemen Yalova Jandarma Alay Komutanlığına giderek bu kişiler hakkında şikayette bulunmaları üzerine Yalova Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, yaşlı çifti dolandıran kişilerin ilden çıkış yapabilecekleri İDO feribot iskeleleri, Osmangazi Köprüsü, otoyol gişeleri ile konaklama ve akaryakıt tesislerinin de güvenlik kameralarını inceledi.

Ekiplerin saatler süren çalışmaları sonrasında jandarma, dolandırıcıların eşkalini belirledi. Yalova Jandarma Komutanlığı daha sonra Yalova, Bursa, İstanbul ve Muğla illerindeki güvenlik güçleri ile irtibata geçen jandarma ekipleri dolandırıcıların  F.S., ve E.Ö adlı kişileri İstanbul’un ,Güngören ilçesinde ikamet ettiklerini tespit ederek bu kişileri teknik ve fiziki takibe alarak dolandırıcı zanlılarına bir baskın düzenleyerek gözaltına alırken zanlıların evlerinde yapılan aramada 20 bin lira nakit para ele geçirilirken sorguları yapılan zanlılar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close