Gündem

Yerde içi para ve altın dolu buldukları keseyi polise teslim ettiler

Sakarya’nın Serdivan ilçesine bağlı Çark Caddesi’nde meydana gelen olayda, postaneye kargo için gitmek üzere evlerinden çıkan Arzu Şirin Aksoy ve Gazi Aksoy çifti, cadde üzerinde yerde bir boyun cüzdanını yerde gördüler. Yerde buldukları cüzdanı alan Arzu Şirin ve Gazi Aksoy daha sonra cüzdanı açtıklarında boyun cüzdanı içerisinde altın ve bir miktar para olduğunu görünce, polis merkezinin yolunu tuttu.

Arzu Şirin Aksoy, “Eşimle birlikte postanede bulunan bir kargomuz için evden çıktık. Kargomuzu hallettikten sonra eşimle yürürken yerde küçük siyah bir cüzdan bulunca eğilip aldık. Bu tip şeylerin içinde Kuran bulunabilir düşüncesi ile kenara koymak için elimize aldığımızda cüzdanın içinde poşete sarılı para ve bir miktar altın olduğunu görünce eşimle birlikte insanlık görevini yerine getirmek için bulduğumuz cüzdanı Serdivan Polis Merkezi’ne teslim ettik.” dedi.

Açıklamalarında devam eden Arzu Şirin Aksoy “ Bulduğumuz cüzdanın üzerinden bir çok ayak izi vardı. Sanırım yerde iken bir çok vatandaş üstüne basmış ama fark edememiş. Cüzdanı bulunca ilk önce postanenin güvenliğine sorduk. Onlarda bulduğumuz cüzdanın polis merkezine teslim etmemizin daha doğru olduğu söyleyince eşimle birlikte polis merkezine giderek cüzdanı bir zabıtla teslim ettik. Bu cüzdanı hangi Müslüman bulursa bulsun eminim ki o da gidip o parayı sahibinin bulunması için polis merkezine teslim ederdi” diyerek sözlerini tamamladı.

Polis ekipleri cüzdanın sahibine ulaşmak için çalışma başlattı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close