Dünya

ABD’de sular durulmuyor

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Wisconsin eyaletinde meydana gelen olayda polisin siyahi Amerikalı Jacob Blake’i arkadan vurmasıyla başlayan olayın ardından hızla büyüyen protestolar sonrası sokağa çıkma yasağı kararı alınmasına rağmen olaylar artan bir şekilde hızla devam etmeye devam ediyor.

Gösterilerin yoğun olduğu Kenosha sokaklarındaki silahlı sivillerin, benzin istasyonu ve benzeri yerlerde bazı vatandaşlar yaşanabilecek yağma ve kundaklamaya karşı sokaklara grupların inmesi sonucu çıkan tartışmalar sonrasında protesto olayları ölümcül bir hal aldı.

Sokaklarda iki grup arasında yaşanan silahlı çatışma sonrasında iki kişi hayatını kaybederken 1 kişinin de ağır yaralandığı öğrenilirken bu anlar sosyal medyada canlı olarak paylaşılırken görüntülerde silah sesleri arasında koşarak ve çığlık atarak canlarını kurtarmaya çalıştığı görüldü.

Kenosha polisi tarafından yapılan resmi açıklamada gece düzenlenen protestolar sonrasında iki grup arasında silahlı çatışmanın yaşandığını ve bu olaylarda iki kişi hayatını kayberken bir kişinin ağır yaralandığı doğrulanırken diğer yaralıların hastanelerde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenilirken olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Wisconsin Valisi dün yaptığı açıklamada protestoların eyalet geneline yayıldığını binaların ve araçların ateşe verilmesini engellemek ve şiddet olaylarını engellemek için acil durum ilan edildiğini duyurmuştu.

Yaşanan olayların ardından Ulusal Muhafız Birlikleri eyalette düzeni sağlamak için acil olarak göreve çağrılmış ve birlikler görevlerine başlamıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close