Gündem

Sosyal medya uygulamaları üzerinden yeni bir taciz vakası daha

Mersin’de geçtiğimiz Haziran ayında yaşanmaya başlayan olaylar zinciri sonrasında Instagram, Facebook, Twitter, Tik Tok gibi uygulamalar üzerinde yaşanan taciz olaylarına bir yenisi daha eklenirken bu olaylar zincirinde çok sayıda kadın ve aileleri mağdur duruma düştü.

Mersin’de geçimini sosyal medya hesapları üzerinden ürün satışı yaparak sağlayan K. V. Kendisine Twitter üzerinden gelen bir arkadaşlık isteğinde hesabı kontrol ettiğinde kendisine arkadaşlık teklifi gönderen hesabın profil resminde kendi resmini ve hesabında esckort hesabı olduğunu görünce bu hesabı hemen engelledi.

Hesabı engellemesinin ardından Taner T. isimli bir Twitter kullanıcısı bu kez K.V. adlı genç kızın ağabeyi M.V.’nin  Instagram hesabına ulaşarak bu kez deM. V.’ye, kız kardeşinin fotoğraflarını ‘Kardeşin, para karşılığı erkeklerle birlikte oluyor” mesajı ile birlikte attı. Bununla yetinmeyen Taner T adlı kişi bu kez de K.V adlı kıza TikTok üzerinden ulaşarak tehdit ederek arkadaşı S.G.E.’den para almasını isteyerek tehdit etti.

Yaşadıkları olaylar sonrasında bunalıma giren K. V. Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne giderek kendisine yönelik tehdit içeren yazışmaları da emniyet ile paylaşan K. V., Taner T.’den şikâyetçi olduğunu belirtti.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturma dosyasına göre Taner T. adlı şüpheli şahsın K.V. adlı genç kızın arkadaş listesinde bulunan 6 genç kıza aynı yöntemle ulaştığını ve bu kızları tehdit ettiğini tespit ederken bu kişilerle Taner T. adlı kişinin cinsel içerikli konuşmalar yaptığı belirlendi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü K.V. ve arkadaşlarını tehdit ve taciz eden Taner T. adlı sosyal medya kullanıcısının yakalanması için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close