Dünya

BAE’de alkol yasakları gevşetiliyor

İsrail ile ikili ilişkilerini arttıran Birleşik Arap Emirlikleri şimdi de ülkede alkollü içecek satın alınması ve tüketilmesi konusunda yasaklar giderek gevşetilmesi ile İslam dünyasının en çok ilgi çeken olaylarından biri oldu.

BAE başkenti Dubai’de başlayan alkol tüketimi kurallarını bir nebze gevşetmesinin ardından, BAE bir genelge ile artık vatandaşlarının alkol alımına ve alkol kullanımı için izin kağıdı çıkartma şartının kaldırıldığını açıklaması ülkede büyük bir sevinçle karşılandı.

Verilen bu iznin en büyük sebebinin ise ülkede koronavirüs sonrası tamamen durma noktasına gelen turizmi sektörünü canlandırmak ve gelecek İsrailli turistler için bir ön hazırlık olarak değerlendirilirken 15 Eylül tarihinden itibaren ülkede yaşayan yabancı vatandaşların ve ülkeye gelen turistlerin izin verilen belli mağazalardan içki satın almalarını sağladı.

Abu Dabi eyaleti olarak alkol alımı, içmeleri ve aldıkları alkolleri evlerin e taşımak için gereken lisans istemi kaldırılırken 21 yaş altına içki satılması şartı getirilirken içki satın alacakların 21 yaş üstü olması, kişisel olarak tüketim amaçlı olup, tekrar satılmamasına olanak verilmemesi hükmü getirildi.
İçki satışlarında ve alımlarında lisansın kaldırılmasıyla artık Müslümanların da içki satın alması imkanı doğarken satın alınacak alkollerin tüketimleri için malikaneler, turistik tesisler ve özel izin alınan kulüplerde alkol tüketimi yapılabilecek.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close