Gündem

Depremde enkaz altında kalmaktan son anda kurtulmuş

30 Ekim günü İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde 7 katlı Barış Apartmanının 4 katı çökerken Barış Apartmanı’nda yaşayan Aslı Güneş Başlıtürk, depremden birkaç saat önce 7 aylık bebeğini annesine bırakarak işleri için dışarı çıktı.

İşlerini bitirdikten sonra bebeğini bıraktığı annesinden almak için geri dönen Alı Güneş Başlıtürk tam annesinin evine çıkarken depreme apartmanın merdivenlerinde yakalanması üzerine koşarak dışarı çıkarak deprem enkazı altına kalmaktan son anda kurtuldu.

Deprem anında yanında bebeğinin olmamasının kendisi için bir şans olduğunu belirten Başlıtürk, “Dışarı çıkmam ve işlerimi halletmem gerekiyordu. Bende bebeğimi anneme bıraktım. İşlerimi halledip bebeğimi almak için annemin evinin apartmanına girdim. Merdivenlerden çıkarken çok sallanınca ben hemen koşarak kendimi apartmanın dışına attım. Tam o esnada önümdeki bina bir anda çöktü O an çok korktum ve kötü bir durumdu. O anki duygularımı tarif edemem. Umarım herkes az bir hasarla depremi atlatır. Deprem anında yanımda bebeğim olsa ne yapardım. Annemle bebeğim birlikte çok kötü anlar yaşamışlar” dedi.

Deprem sonrasında farklı bir hayatları olacağını söyleyen Aslı Güneş Başlıtürk, 2 yıldır kiracı olarak yaşadığım binanın çok sağlam olmadığını duydum. Yaşadığımız bina hakkında tutulmuş bir tutanak, rapor ve risk değerlendirmesi var mı bilemiyorum. Ama depremde evimiz ciddi hasar görmüş. Çocuğumun tüm eşyaları evimizin enkazı altında kalmış. Bundan sonra ne yaparız bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close