Dünya

ABD tarihinin en büyük göçmen operasyonu

ABD’nin Mississippi eyaletinin güneyinde bulunan 7 gıda işleme tesisine yapılan baskında ülkeye yasa dışı yollardan geldiği tespit edilen 680 göçmen tutuklanmış, yapılan yasal işlemler sonrasında gözaltına alınan göçmenlerin 300’ü serbest bırakıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) Sözcüsü Bryan Cox “ Bugün 300 göçmen serbest bırakıldı, geri kalan göçmenler ICE gözaltı merkezine götürüleceğini , daha önce serbest bırakılan göçmenlerin de ilerleyen tarihlerde mahkemeye çıkarılacağını” ifade etti.

Açıklamalarına devam eden Cox” Göçmenlerin gözaltına alınması sonrasında kendilerine yapılan eleştirilerin haksız bir eleştiri olduğunu, gözaltına alınan kişilere ailelerinde bakıma muhtaç kişilerin olup olmadığı ayrıca okuyan çocukların olup olmadığının sorulduğu, çocukları olan göçmenlere özel ayarlamalar yapıldığını ve bu kişilere telefonla erişim imkanları sağlandığını dile getirdi.

BBC’nin haberine göre, , yaptığı açıklamada, baskınlarda gözaltına alınan kişilerden 300’ünün serbest bırakıldığını, geri kalanların ise ICE gözaltı merkezine götürülerek, orada tutulacağını belirtti.

ABD’de gözaltına alınan 300 göçmen serbest bırakıldı

Yapılan ihbar sonrasında  Mississippi eyaletinin güneyinde faaliyet gösteren 7 gıda işleme tesisine düzenlenen baskında 680 göçmenin gözaltına alınması ABD tarihinin bir eyalette yapılmış en büyük göçmen operasyonu olduğu açıklandı. Yakalanan göçmenlerin ülkede yaşamak için gerekli olan resmi belgelere sahip olmadığı belirtilirken yakalanan göçmenlerin muhtemel kaçışlarını engellemek için tutuldukları bölgede tarlaların çevresine güvenlik güçlerinin konumlandırıldığı açıklandı.

Trump hükümeti göçmenler konusundaki katı tavır ve fikirleri yüzünden eleştirilirken, Trump hükümeti daha önce ABD ile Meksika sınırına duvar örülmesi konusunda ısrarları halen devam ediyor.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close