Dünya

Rus polisi uluslararası bir operasyonla 7 yaşındaki kızı kurtardı

28 Eylül Günü Rusya’nın Gorki köyünde meydana gelen olayda 7 yaşındaki bir erkek çocuğunun okul otobüsünden inip eve yürürken kaçırılması üzerine Rus polisi İnterpol ile işbirliğine giderek erkek çocuğunun bulunması için çalışma başlattı.

Yapılan araştırmalar sonrasında Rus polisi, 7 yaşındaki çocuğun Moskova’nın doğusundaki Makarikha köyünde bir pedofili şüphelisinin evinde olduğunu tespit etti.

Rus polisi ve İnterpol internet üzerinden yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı araştırma sonucunda 7 yaşındaki çocuğun tutulduğu eve bir operasyon düzenledi. Pedoofili şüphelisinin evine baskın düzenleyen Rus özel kuvvetleri çocuğun hapis tutulduğu odanın metal kapısını keserek çocuğu kurtardı.

Pedofili şüphelisinin kaçırdığı 7 yaşındaki çocuğun babası yaptığı ilk açıklamada “Çocuğumun tedavisi yapıldı ve kendisi iyi durumda “ dedi.

Rus polisinin 7 yaşındaki çocuğun kurtarılması için İnterpol’un uluslararası Çocuk Cinsel İstismarı veritabanının kullanıldığını ve buradan elde edilen bilgilerle şüphelinin yerinin tespit edildiğini söyledi.

İnterpol tarafından yapılan yazılı açıklamada ise “ Kendisini bu tip davalara adamış olan uzman ekibimiz ve dünyanın dört bir yanında çalışan yetkililerimizin hızlı eylemleri sayesinde kaçırılan çocuğun yerini tespit ederek çocuğun ait olduğu yere yani ailesine geri dönmesini sağladık. Bu hikayenin mutlu bir şekilde bitmesi bizi çok mutlu etti ama hala birçok çocuk oralarda kurtarılmayı beklemektedir” denildi.

İnterpol’ün Dark Web üzerinden kısa süre kaçırılan çocuğa ulaştığı, Dark Web’in internetin arama motorları tarafından görülmeyen ve yalnızca özel araçlarla erişilebilen bir parçası olduğu bilinmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close