Dünya

Biden Beyaz Saray’da koronavirüs temizliği istedi

Donald Trump ile girdiği başkanlık savaşını kazanarak ABD’de başkan seçilen Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris, Ocak 2021’de Beyaz Saray’da görevi Başkan Donald Trump ve yardımcısı Mike Pence’ten devralmaya hazırlanıyorlar.

Amerika’da Covid-19 salgının başladığı ilk günden bu yana 16 milyonu aşkın vaka ve 305 binden fazla ölümün yaşanmasının ardından başkan seçilen Joe Biden göreve başlamadan önce Beyaz Saray’ın derinlemesine temizlenmesi kararlaştırıldı.

Joe Biden ABD Başkanı seçilmesinin ardından ilk iş olarak koronavirüsle mücadele ekibi kuran Biden, Beyaz Saray’dan Trump’ın ve ekibinin ayrılmasının ardından tamamen dezenfekte edilmesini istedi.

The Hill’in haberine göre, Seçim çalışmaları ve seçim sonuçları açıklanmasının ardından Trump’ın ailesi, kampanya ekibi ve idare personelinin koronavirüse yakalanmasının ardından böyle bir karar alındığına dikkat çekildi. Donald Trump ve eşi Melania Trump’ın geçen ekim ayında yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıkmıştı.

Beyaz Saray’ın tamamen dezenfekte edilmesi için ABD Genel Hizmetler Yönetimi (GSA) tarafından görevlendirilecek bir ekibin, Beyaz Saray’da insan elinin değdiği her yeri dezenfekte edeceği kaydedildi.

Beyaz Saray’da koltuğuna oturacak Joe Biden’in göreve başlamadan önce temizlenecekler arasında mobilyalar, kapı kolları, merdiven korkulukları ve ışık düğmeleri yer alıyor. Beyaz Saray’da kalması muhtemel koronavirüs damlacıklarını temizlemek için ayrıca dezenfektan işlemi yapılacağı öğrenilirken Joe Biden’in koltuğa oturduktan sonra sahada ve Beyaz Sarayda iskelet personelin çalışmasına izin vereceği, geri kalan personelin ise evden çalışmasını isteyeceği açıklandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close