Dünya

Alman polisinin şiddetine uğrayan başörtülü kadın Alman çıktı

Almanya’nın Wuppertal kentinde meydana gelen olayda maske takmayan başörtülü bir kadına Alma polisi sert müdahalede bulunmuştu. Diş hekiminden bebeği ile birlikte çıkan başörtülü bir kadını Alman polisi maske takmadığı gerekçesiyle durdurduktan sonra polis genç kadını zorla yere yatırarak kelepçe takarken genç kadının bebek arabasındaki bebek ağlamaya başlamıştı. Alman polisi bebeğin ağlamasını duymazdan gelerek herkesin gözü önünde başörtülü kadına şiddet uygulamaya devam ederken başörtülü kadının çıktı diş hekimliğinden çıkan bir çalışan polislere davranışlarının yanlış olduğunu söyleyerek kliniğe geri döndü. Olay sırasında orada bulunan bir Alman vatandaşı, polislere kadına bu şekilde davranmamaları gerektiğini söyleyerek, yaptıkları eylemin suç olduğunu belirtmişti. Yaşanan olayları ce p telefonları ile kaydeden bir çok Alman vatandaşını fark eden polisler görüntü çekilmesini engellemeye çalışırken görüntüleri çeken kişilerle sert tartışmalar yaşanmıştı. Görüntüyü çeken Alman vatandaşı, “Ben ne yaptığımı biliyorum. Telefon benim telefonum. Bana müdahale edemezsiniz. İsterseniz, size avukatımın telefonunu verebilirim” diyerek polise tepki göstermişti.

Maske takmadığı için  sert müdahalede bulunduğu başörtülü kadının kimliği ve uyruğu çok merak edilirken edinilen bilgilere göre polis şiddetine maruz kalan kadın Mısır uyruklu kişiyle evlenen ve sonradan Müslüman olmayı seçen Alman vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan Wuppertal polisinin olayla ilgili iddiası ise pes dedirtti. Wuppertal Polis merkezi, olayla ilgili “Olayın polisin maske uyarısı yapan kadının vurarak kaçmaya çalışması üzerine büyüdü.” ifadeleriyle şiddet uygulayan polisleri savundu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close