Dünya

Hastanede tedavi gören siyahi doktor ırkçılık yüzünden mi hayatını kaybetti?

Koronavirüse yakalanan siyahi doktor Susan More ABD’de Indiana Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybederken doktor More’un hayatını kaybetmeden önce çektiği bir videosunda “siyahi olduğum için doktorlar tarafından göz ardı ediliyorum” videosu bir anda  ABD’de olay oldu.

Doktor More hasta yağında çektiği videosunda için “yalvarmak” zorunda kaldığını belirtti.

Çektiği videosunda Irkçı uygulamalarla karşı karşıya kaldığını dile getiren doktor, “Tek bildiğim yoğun bir acı içinde olduğum. Bu hastaneye güvenmiyorum. Doktor, bana uyuşturucu bağımlısı olduğumu hissettirdi.” dedi. Başka bir hastaneye nakil olmamı istediğimi söylediğimde bana hastane yetkilileri seni sadece eve gönderebiliriz” dediler.

Görüntülü mesajında Susan Moore, “Bir çok siyahi insan bu şekilde öldürülüyor. Onları evlerine gönderdiklerinde koronavirüse karşı nasıl savaşacaklarını bilmedikleri için ölüyorlar” ifadelerini kullandı. Drç More 29 Kasım günü yapılan test sonucunun pozitif çıkması ve koronavirüs belirtileri göstermesi üzerine hastaneye kaldırılmış ve tedavisine başlanılmıştı.

Dr.Moore, çektiği videosunda “Hastanede kaldığım süre içinde görevli birçok doktor ve hemşireden tedavi görmek için yaşadığı zorlukları anlatırken, ağrı kesici almak için saatlrce bekletildiğini ve ağrısını ispatlamak bilgisayarlı tomografi talep etmek zorunda kaldığını aktardı.

Hastaneden tedavisinin devamının evden yapılabileceği söylenerek taburcu edilen Dr. Moore 12 saat gibi kısa bir süre içinde ateşinin .çok yükselmesi  ve tansiyonunun düşmesi yüzünden mecburen tekrar hastaneye yatırıldığı öğrenildi.

Dr. Moore, bu hafta başka bir hastaneye kaldırıldıktan sonra hayatını kaybetti.

Başsağlığı dileyen hastaneden yapılan açıklamada, ayrımcılık suçlamalarının ciddiye alındığı, ancak belirli hastalar hakkında yorum yapılamayacağı bildirildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close