Ekonomi

Kamboçya cinayete kurban giden Çinli çifti konuşuyor

Kamboçya,bir apartmanda ölü bulunan Çinli çiftin cinayetini konuşuyor. 12 Ocak günü Kamboçya’nın başkenti Punom Pen’de  meydana gelen olayda kaldıkları apartman dairelerinde Çin uyruklu Xiao Bo ve kız arkadaşı Cao’nun  bir temizlik görevlisi tarafından ölü bulundu. Temizlik görevlisinin durumu apartman yöneticilerine ve polise durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen Kamboçya Polis Merkezi, tarafından başlatılan soruşturma kapsamında incelenen güvenlik kamerası görüntülerinde, Xiao ve Cao’nun silahlı iki kişi tarafından asansörden indirildiği ve apartman dairesine girdikleri görüldü. Saldırganların Bo’nun kız arkadaşı Cao’nun ağzını bantladığı ve silahlı saldırganlardan birisinin silahını Bo’nun beline doğrulttuğu görüntülere yansıdı.

Çin’in Kamboçya Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada iki vatandaşının cinayete kurban gittiği açıklanırken öldürülen kişilerin ailelerine ulaşıldığını açıklayan Çin’in Punom Pen Büyükelçiliği, “Çin Büyükelçliği olarak Kamboçya’daki Punom Pen kentinde cinayete kurban giden iki vatandaşın ailelerine başsağlığı diliyoruz. Çin Büyükelçiliği olarak bu cinayet davasını takip ediyor ve bu olayın faillerinin bulunması için tüm girişimlerimiz devam edecek. İşlenen cinayetle alakalı olarak Kamboçya İçişleri Bakanlığı ve Punom Pen Polis Departmanı ile iletişime geçmiştir. Kamboçyalı yetkililerden davayı bir an önce çözmelerini ve katilleri kanuna göre ağır şekilde cezalandırmalarını istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Cinayet sonrasında Kamboçya polisi tarafından yapılan resmi açıklamada cinayeti işleyen katillerin aynı katta daire kiraladıklarını ve işlenen cinayetin planlı olarak gerçekleştirildiğine dair kesin deliller olduğunu ve soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close