Dünya

Filipinler’de bir dramı konuşuyor

Filipinler’de sosyal medyadan paylaşılan bir fotoğraf ülke gündemine bomba gibi düştü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde psikolojik rahatsızlığı bulunan 29 yaşındaki Bebe adlı kadın, ailesi tarafından 5 yıldır kafese kapatıldığı yerden görüntüler sosyal medyada kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Sosyal medyada görüntülerin paylaşılmasının ardından Filipinler’de yerel basın 29 yaşındaki Bebe’nin öyküsünü haberlerine taşıdı. Yerel basında çıkan haberlere göre genç kadının yaklaşık 5 yıldır demir bir kafes içinde yaşadığı ve tedavisi için gereken ilaçların maliyetlerinin artması üzerine ailesi tarafından demir bir kafese kapatıldığı açıklandı.

Filipinler yerel medyasında çıkan haberlerde Bebe’nin tedavisine başlanmışken ailesinin ilaç masraflarını karşılayamaması üzerine ikinci kez deprosyana girdiği, ardından halüsinasyon görmeye başladığı ve daha agresif olması yüzünden ailesinin çaresizlik içinde demir bir kafese kapatıldığı yazıldı.

Aileye yakın kişilerin verdikleri röportajlarda “Aile bu kararı alırken kızlarını düşünerek aldı. Daha önce evde tutuluyordu ama defalarca kaçtığı için aile Bebe’yi kafese kilitledi. Aile kızları için defalarca yetkililere müracaat ederek yardım istemelerine rağmen bir sonuç alamadılar.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Bebe’nin çuval giydirilmiş görüntüleri içinde aile yakınları kızlarının giyeceklerini yemeye çalıştığı için çareyi kendisine diktikleri çuvalı giydirmekte buldular şeklinde açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close