Dünya

13 yaşındaki kızın hamile kalarak öldürülmesi Polonya’yı ayağa kaldırdı

Polonya’nın Piekary Slaskie kasabasında meydana gelen olayda Patrycja P. adlı 13 yaşındaki kız çocuğu, erkek arkadaşı 14 yaşındaki Kacper S. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Patrica’nın evine dönmemesi üzerine ailesinin şikayeti üzerine başlanan arama çalışmaları sonrasında ülkeyi ayağa kaldıran cinayet olayı ortaya çıktı.

Polonya polisi tarafından yapılan araştırmalarda 13 yaşındaki Patricia’nın en son bir otobüs durağında birlikte görüldüğü 14 yaşındaki erkek arkadaşının bilgisine başvurdu.

Polisler tarafından ifadesi alınan 14 yaşında çocuk, polise kız arkadaşının otobüse binerek kendisinden ayrıldığını söylemesine rağmen polisler araştırmayı derinleştirdiklerinde ikilinin birlikte otobüse bindiklerini tespit ederek çelişkili ifadeler verdiğini tespit ettiği Kacper S.’yi ertesi gün, 15 yaşına bastığı gün gözaltına aldı.

Polis merkezinde Kacper S. yapılan sorgusunda Patrycja’yı bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti ve ormanlık alanda kartonla örttüğü cesedin yeri gösterirken polis ekipleri olay yerine giderek küçük kızın cesedini bulduktan sonra Patrica’nın kalbi, karnı, bacağı dahil 10’dan fazla yerinden bıçaklandığı, boğazının kesildiği belirlendi.

Kacper S verdiği ifadesinde Patrica’nın hamile olduğunu ve bu durumu ailesine söylemeye hazırlandığı, kendisinin de bunu kabullenmediği için cinayeti işlediği ayrıca Patrica’nın annesi kızının hamile olup olmadığını bilmediğini, önümüzdeki hafta birlikte jinekoloğa gideceklerini söyledi.

Nitekim savcılık emriyle yapılan otopside Patrycja P.’nin hamile olduğu belirlendi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close