Dünya

Dünya Sağlık Örgütü salgının 2021 yılında sona ermeyeceğini açıkladı

Bugüne kadar 115 milyondan fazla vaka sayısı ve 2,5 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgını hakkında Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) yeni bir açıklama geldi.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, Bu yıl içerisinde salgının sona erme ihtimalinin çok zayıf olduğunu, çalışmaların bu şekilde devam etmesi halinde koronavirüs salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini ve en kötü senaryonun geride kaldığını söylemişti.

Bir açıklama da DSÖ Acil Durumlar Programı Direktörü Michael Ryan yaptı.

Michael Ryan yaptığı açıklamada “Dünya genelinde birçok kişinin salgının yıl sonuna kadar bitmesini düşünmesine rağmen bunun gerçekçi olma ihtimalinin uzak olduğu konusunda uyarılarda bulunurken dünyanın odaklanması gereken en önemli konunun koronavirüse bulaşma sayısının en düşük seviyede olması konusunda odaklanmak gerekir dedi .

Ryan son zamanlarda aşıların gelişinin hastaneye yatışları ve ölümleri önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabileceğini de ifade etti.

Basın toplantısı düzenleyen Dünya Sağlık Örgütü yetkilisi ise yaptığı açıklamada “ Yaşadıklarımızın bizi akıllandırması gerekir. Bu sayede hastane yatışları ve ölümleri azaltarak bu salgını yok edebilir ve dünyanın yaşadığı trajediyi bitirebiliriz. Burada önemli olan en önemli konu aşıların yalnızca ölümleri ve hastaneye yatışları değil, aynı zamanda bulaşma riskini de önemli ölçüde etkilemeye başlarsa, bu pandemiyi kontrol altına alma yolunda hızlanacağımıza inanıyorum.” dedi.
Diğer taraftan salgınla ilgili uyarılarını sürdüren Ryan, gelişen bir pandemi karşısında hiçbir şeyin garanti edilmediğini söyleyerek rehavete karşı uyardı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close