Dünya

Bolivya’da 7 üniversite öğrencisi çıkan kavgada hayatını kaybetti

Güney Amerika ülkesi Bolivya’nın El Alto kentinde bulunan El Alto Devlet Üniversitesi’nde çıkan kavga, trajedi ile sonuçlandı.

Bolivya’da yayın yapan internet siteleri ve yerel basına göre El Alto Devlet Üniversitesi öğrenci meclisi toplantısında farklı görüşlerdeki öğrenci grupları arasında üniversitenin 5’inci katında başlayan kavganın kısa sürede büyümesi üzerine 5’inci katta bulunan demir korkulukların kırılması ile birçok öğrenci 5’inci katta aşağı düştü.

Demir korkulukların kırılması üzerine birçok öğrenci aşağı düşerken ilk belirlemelere göre 7 öğrenci hayatını kaybederken 1 öğrencide ağır yaralandı. Yaşanan trajedi üniversite içinde bulunan güvenlik kamera kayıtlarına yansırken olay sonrasında yaşanan trajediyi de gözler önüne serdi.

Yaşanan trajedi sonrasında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Hükümet Bakanı Eduardo del Castillo  UPEA’nın yaşanan olayın ardından ilk başta 5 ölü, 3 yaralı rapor ettiğini bildirdi.

Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce El Alto Belediye Başkanlığında düzenlenen kutlama töreninde yaptığı açıklamada “ Yaşanan olaydan dolayı derin bir üzüntü duyuyorum. El Alo halkına ve çocuklarını kaybeden ailelere en içten taziyelerimi sunuyorum. Olay hakkında gerçeklerin derhal açıklanması için çalışmalar devam etmektedir. Şu ana kadar 7 öğrencimiz hayatını kaybederken 1 öğrencimiz yaşam savaşı veriyor. Diğer öğrencilerimizin tedavileri yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor” dedi.

UPEA’nın halkla ilişkiler ofisi tarafından yapılan açıklamada, olayla ilgili iç soruşturma başlatıldığı duyuruldu. UPEA’da çoğu kırsal kesimden olmak üzere yaklaşık 100 bin öğrenci eğitim görüyor

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close