Dünya

Barcelona’nın başkanı yine Laporta oldu

Dünyanın ve İspanya’nın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Barcelona kulübünde pazar günü yapılan ve üç adayın yarıştığı başkanlık seçiminin sonuçları açıklandı.

Üç adayın yarıştığı başkanlık seçimde ipi 2003-2010 yılları arasında kulüp başkanı olan Joan Laporta’nın kazandığı açıklandı.

Barcelona kulübü tarafından yapılan açıklamada Joan Laporta’nın oyların %57’sini aldığı diğer rakiplerinden Victor Font’un  % 31, Toni Freixa’nın da % 9 oranında oy aldığını duyurdu.

Barcelona’da  kulüp içinde ve taraftarlardan gelen baskılar sonrasında 2014-2020 arasında kulüp başkanı olan Josep Maria Bartomeu’nun, yönetim kuruluyla birlikte Ekim 2020’de istifa etmesinin ardından Carles Tusquets geçici kulüp başkanlığı görevine getirilmişti.

Seçimler dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını yüzünden 7 Mart gününe ertelenmiş ve yapılan tüm anketlerde favori gösterilen Laporta rakiplerine ciddi oy farkı atarak başkan seçilirken kendisini çok ciddi sorunlar bekliyor.

Nou Camp stadının yenilenmesi ve dünyaca ünlü yıldızları Messi’nin sözleşmesinin bitmesi gibi sorunlarla başkanlık koltuğuna oturan Laporta seçimler öncesinde “Messi’nin kulüpte kalmasını sağlayacak tek kişi benim. Kendisine ekonomik açıdan kulüpte kalması için ciddi bir teklif sunacağını açıklamıştı.

Eski yönetimden 3 kişinin görevlerini kötüye kullanmak ve yolsuzluk suçlamasıyla ilgili olarak davalarının devam etmesi Barcelona’nın imajına zarar verdiği için yeni başkanın ilk gündeminin bu konu olacağı iddia edildi.

Barcelona’da kulüp üyesi olan bazı futbolcular da oy kullanırken, takım kaptanı Lionel Messi’nin ilk kez oy kullanması dikkati çekti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close