Gündem

Zonguldak’ta iğrenç olay

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde meydana gelen olayda ailesiyle birlikte yaşayan S.K., geçen yıl 24 Şubat’ta evde yaptırılan doğum sonrası kanaması durmayınca annesi H.K. ve ağabeyi G.K. tarafından Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Doğum sonrasında hastane polisi ifade veren S.K., annelerinin bir, babalarının ise ayrı olduğu ağabeyi S.K.’nin kendisine evde cinsel istismarda bulunduğunu söylerken annesinin durumu öğrendiğinde üzüldüğünü ve ağladığını söyledi.

Adli Tıp Kurumu’ndan S.K. hakkında alınan raporunda ise ruhsal yönden kendini savunamayacak durumda olduğu ifade edilirken alınan DNA raporu sonrasında bebeğin S.K.’dan değil diğer kardeşi gözaltına alınan G.K .tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer kardeş S.K. adli kontrolle serbest bırakıldı.

Tutuklu sanık G.K hakkında’ Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 24 yıl, tutuksuz sanık S.K. hakkında ise 23 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anne H.K. hakkında ise ‘suçu bildirmeme’ suçundan 1,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. S.K. ise doğumun ardından bebeğiyle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı.

Mahkemede pedagog eşliğinde ifadesi alınan S.K. kendisine ağabeylerinin neler yaptığının anlatılmasını istediğinde “Evde kardeşlerim varken annem markete gittiğinde G.K. kapıyı çaldı. Açmayınca camdan atladı, içeri girdi. Biz G.K. ile yatak odasında kaldık. Uygunsuz yerlerimi ellemesine izin vermeyince bana bağırdı. Üstümü çıkardı. Ben yapma dedim. Bunu her gün yapıyordu. Cinsel istismarda bulundu. Anneme G.K.’nın bir şey yaptığını söylemedim. Kardeşim S.’ye söyledim. Sonra benim midem bulandı. Makasla bebeğimi almak için G.K. karnımı kesmek istedi. Bunu doğum sancısı olunca yaptı. Hamile olduğumu bir tek babam bilmiyordu.” dedi.

Duruşma, sanıklardan G.K.’nın tutukluluk halinin devamına karar verilerek dosyadaki eksikliklerinin giderilmesi için ertelendi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close