Dünya

ABD’de 8 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının nedeni belli oldu

ABD’nin Georgia eyaleti Atlanta kentinde meydana gelen olayda 3 masaj salonunda arka arkaya yaşanan silahlı saldırı sonucu 8 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili soruşturma hızla devam ediyor.

Yaşanan saldırı sonrasında 8 kişi ölürken saldırı sonrasında kent ve eyalet yetkilileri, yaşanan olaya ilişkin ve soruşturmada elde edilen yeni bulgular hakkında basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında yetkililer saldırıyı gerçekleştiren 21 yaşındaki zanlı Robert Aaron Long’un saldırıyı “ırksal” nedenlerle değil, “cinsel tutkuları” nedeniyle işlemiş olabileceğini ifade ederken şerif ofisinden yapılan yazılı açıklamada “ Saldırganın yakalandıktan sonra suçunu itiraf ettiğini, kendisini soruşturan dedektiflere de masaj salonlarını cinsel tutkusu için bir çıkış noktası sağlamakla suçladığını söyledi.” ifadelerine yer verildi.

Saldırganın bu saldırı sonrasında Florida’da da başka bir saldırı düzenlemeyi hedeflediğini belirten şerif ofisi yetkilileri zanlının masaj salonlarının kendisine sunduğu cazibeyi ortadan kaldırmaya çalıştığından şüphelendiklerini aktaran yetkililer, saldırıya uğrayan salonların müşterilerine cinsellikle ilgili bir tür hizmet sunup sunmadığının ise henüz tespit edilmediğini belirtti.

Saldırıyı gerçekleştiren Robert Aaron Long ilk girdiği masaj salonunda etrafa ateş ederek 4 kişinin ölümüne neden olurken saldırı sonrasında ölenlerden 2 kişinin Asya kökenli olduğu, ardından gerçekleştirdiği ikinci saldırıda 3 kişi ve en son gerçekleştirdiği masaj salonunda da 2 kişiyi öldürdüğü belirlenirken ilk saldırının soygun ihbarı olarak şerif ofisine bildirildiği öğrenildi.

Yaşanan saldırılar esnasında çevredeki güvenlik kamera kayıtları incelendiğinde şüphelinin görüntülerinden yola çıkan şerif ofisi yetkilileri kısa sürede saldırganı yakalayarak gözaltına almışlardı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close