Dünya

Doğu Kudüs’te İsrail zulmü

Ramazan ayında Doğu Kudüs’te İsrail’in Filistinlilere yönelik baskı ve hak ihlalleri daha da arttı.

Filistin Kızılay’ı tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada İsrail polis ve askerlerinin Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesi çevresindeki müdahalesinde 20 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Yazılı açıklamanın devamında yaralanan 20 Filistinli arasından 4 kişinin durumun ağır olması nedeniyle bu kişilerin hastaneye kaldırılırken İsrail polisinin Filistin Kızılayına bağlı sağlık ekiplerinin yaralılara ulaşmasına engel olduğu ve bir ilk yardım görevlisinin gözaltına alındığına dikkat çekildi.

Yaşanan olayların ardından Mescid-i Aksa’da teravih namazı sonrası birçok Filistinli Doğu Kudüs’te bulunan Eski Şehir’in Şam Kapısı ve çevresinde toplandı. Yaşanan gerginliğe müdahale eden İsrail polisi, Filistinlileri dağıtmak için ses bombası ve atlı polislere başvurdu.

Filistinliler ise İsrail polisine taş ve havai fişek attı. Olaylar esnasında birçok Filistinli gösterici polisler tarafından gözaltına alınırken Doğu Kudüs’ün İseviye Mahallesi ile Zeytindağı bölgesinde de Filistinli gençler, Eski Şehir bölgesinde yaşanan olaylara destek vermek amacıyla gösteri düzenledi.

İsrail polisi, İseviye Mahallesi ile Zeytindağı bölgesinde gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti.

Olayları görüntülemek isteyen Anadolu Ajansı foto muhabirinin yaralandığı ve çıkan olaylarda ayrıca toplam 105 Filistin vatandaşının da yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close