Dünya

ABD’de virüsten ölen 700 kişinin cenazeleri 13 aydır kamyonlarda tutuluyor

Koronavirüs salgını ABD’yi derinden etkilerken milyonlarca insan ekonomik olarak imkansızlar yaşarken yüzlerce cenaze adeta sahipsiz bırakılarak bir yıldan fazladır soğutucu kamyonlarda bekletiliyor.

Konu hakkında haber yayınlayan bir internet sitesinde çıkan habere göre 13 ay önce vakaların tırmandığı dönemde virüsten ölen 750 kişinin cesedinin bir yılı aşkın süredir bekletildiği belirtildi.

İnternet sitesinin haberinde bu konu hakkında 13 aydır yapılan araştırmalarda Nisan 2020’den bugüne kadar 500 ila 800 arasında değişen yüzlerce cesedin soğutucu kamyonlarda tutulduğu ve ne zaman defnedileceğine yönelik net gelişmenin olmadığını ortaya koydu.

New York Belediyesi şehir meclisinde yapılan toplantıda bu konu ele alınması üzerine yapılan resmi açıklamada belediye meclisi yönetiminin kısa bir süre içerisinde 13 aydır bekletilen cesetlerin sayısını azaltmaya çalışacak ve ailelere transferler hakkında bilgi vermeye çalışacak.” şeklinde yazılı açıklama yapıldı.
Bu cesetlerin sahiplerinin ekonomik nedenlerden dolayı aileleri ve yakınları tarafından defnedilemediği ve cenaze sahiplerinin belediye meclisiyle irtibatlarını kestiklerini, sahip çıkılmayan cenazelerin koronavirüs salgını yüzünden binlerce cenazenin gömüldüğü New York’un Hart Island adasına defnedileceğini söyledi.

Yapılan araştırmalarda virüsün başladığı ilk günden itibaren virüs sonucu hayatını kaybeden her 10 Amerikalıdan birisinin Hart Island’a gömüldüğü kaydedildi.

New York’un Bronx bölgesindeki bir ada olan Hart Island, geçen yıl koronavirüsten ölen kimsesizlerin veya maddi gücü yetersiz olanların tabutlarının üst üste gömüldüğü mezarlık olarak gündeme gelmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close