Dünya

Kennedy’in yasak aşkına yazdığı mektuplar açık arttırmayla satıldı

Lee harvey Oswald tarafından suikaste kurban giden ABD başkanı John F. Kennedy tarafından İsveçli kız arkadaşı Gunilla von Post’a yazılmış el yazısı mektuplar, Boston kentindeki müzayedede 88 bin dolara alıcı buldu. Kennedy, İsveçli kız arkadaşı ile 1953 yılında kendi düğününden birkaç hafta önce tanıştığı ve birbirlerine mektuplar gönderdiği bilinirken Kennedy’nin yasak aşkı Von Post mektuplarda geçirdikleri günler için hayatımın en parlak anıları kelimeleriyle nitelendirilmişti.

Von Post 2011 yılında hayatını kaybederken, Kennedy ile 1955 ile 1965 yılları arasında karşılıklı yazdığı mektuplar ailesi tarafından kamuoyuna duyurulmuş ve bu mektuplar Kennedy’nin henüz senatörken yazdığı öğrenildi.

Kennedy tarafından kaleme alınan neredeyse tüm mektuplar ABD senatosunun antetli kağıdına yazıldığı dikkatlerden kaçmazken ikilinin mektuplarında en çok konuşulan konulardan birisinin ikilinin İsveç’e yaptığı romantik gezinin ve von Post’un evleneceği haberinin yansımaları yer alıyor.

Von Post’un evleneceğini söylediği mektuba cevap olarak Kennedy’in “ Öğrendiğim an çok üzüldüğümü söylemek zorundayım, en sonunda, sen ABD’ye gelmiyorsun ve bir çiftçiyle evleniyorsun. Eğer evlenmezsen (ABD’ye) gel çünkü seni görmek isterim. Geçen yaz seninle harika bir zaman geçirdim. Hayatımın parlak bir anısı. Harikasın ve seni özlüyorum” ifadelerine yer verdi.

Von Post’un mirasçıları tarafından satışa çıkarılan mektupları ismi açıklanmayan bir Amerikalı koleksiyoner tarafından 88 bin dolara satın alındığı öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close