Dünya

Dünya Meksikalı seri katilin itiraflarını konuşuyor

Meksika’da meydana gelen olayda 34 yaşındaki Reyno Gonzalez Amador’un geçtiğimiz hafta kaybolmasının ardından bulunması için çalışmalara başlayan Meksika polisi, Amador’un kaybolmasından dolayı şüphelendiği  72 yaşındaki Andres N.’yi gözaltına almış ve hakkında soruşturma başlatmıştı.

Andres N. daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından 18 Mayıs tarihinde tutuklanmasının ardından savcılık tarafından verilen talimatla Andres N.’nin evinde arama yapılmasına karar verilmişti.

Meksika polisi tarafından  Andres N.’nin evinde yapılan evin bahçesinde birçok kemik kalıntısına ve birçok kadına ait eşyalara ulaşılması üzerine araştırmanın derinleştirilmesi üzerine Andres N.’nin evinde ele geçirilen eşyalar arasında bir çok kadına ait kimlik, kadın kıyafetleri, kafa derileri, pala ve oyma testerenin yanı sıra Andres N.’nin işlediği düşünülen 20’ye yakın cinayet ait ses kaydının bulunduğu açıklandı.

Andres N.’nin yapılan sorgulamalarından ve mahkemede verdiği ifadesinde işlediği cinayetleri itiraf ederken yaptığı açıklamalar adeta kanları dondurdu. Andres N. mahkemede verdiği ifadesinde 20 yıl boyunca birçok kadını öldürdüğünü ve bu kadınların cesetlerini parçalayarak yediğini itiraf etti.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken dünyada en çok kadın cinayetlerinin yaşandığı Meksika’nın başkenti  Mexico City, 2021 yılının ilk çeyreğinde kaydedilen 35 kadın cinayetiyle ülkede en çok kadın cinayeti işlenen kent konumunda.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close